Kurumsal

Kurum Profili

Özemek Plastik

Özemek Plastik, 1975 yılında, Mustafa Özçoban’ın girişimciliği ile kurduğu torna atölyesinde profil kalıp üretimine başlıyor.

Günümüzdeki ürün çeşitliliğinin arka planındaki düşünce olan; müşterilerin özellikli ihtiyaçlarına özgün çözümler bulma politikasının temelleri, ta o günlerde oluşturuluyor.

1992

Tamamı şirket kaynakları ile tasarlanıp, oluşturulan ekstruder makinesi ile üretilen kalıplar test ediliyor.

1995

Mobilya sektöründen gelen talepler ile birlikte ürün gamına plastik profil ekleniyor. Üretilen kalıplar başta mobilya sektörü olmak üzere; elektrik, inşaat ve otomotiv sektörlerine profil çözümler sağlıyor.

2002

Hacimsel büyümenin kanıtı olarak, İkitelli’ de 3.000 m2 kapalı alanda yeni bir pvc bandı üretim hattı faaliyetlerine başlıyor.

2003

Mobilya profilleri alanında edindiği deneyimi somutlaştırmak için A1 markası oluşturuluyor ve A1 piyasadaki yerini alıyor. Uluslararası Intermob Fuarı ile A1 dünya pazarında sesini duyuruyor.

2007

Esenyurt’ta 4.500 m2 kapalı alana sahip fabrika binası firma aktiflerine ekleniyor, ve böylelikle Türkiye genelinde etkin bir satış ağı kurma düşüncesi ile birlikte Ankara’da ilk şube açılıyor.Ankara’daki şubeyi Kayseri, İzmir ve İkitelli’deki şubeler izliyor.

Almanya, Rusya, Çin ve Balkan Ülkeler’indeki firmalar ile oluşturulan ticaret ağları A1’in yurt sınırlarını aşmasını sağlıyor.

2012

Pvc kenar bandı üretimi diğer üretim süreçlerinden ayrılarak, Silivri’de 5.000 m2 kapalı alanda faaliyet göstermeye başlıyor. Üretim faaliyetleri alanında etkin personel ve çok işlevli teknik teçhizat ile destekleniyor.

2014

Silivri’de 10.000 m2 kapalı alanda, aylık 1.000 ton üretim kapasitesi ile birlikte, Türkiye de dahil olmak üzere toplam 30 ülkeye satış yapan bir firma olarak faaliyetlerine devam ediyor.

2016

İhracata yönelik yapmış olduğu yatırımlar ile ihracatını ` arttırarak aralarında Tanzanya'nında bulunduğu 50'yi aşkın ülkeye ürünlerini ulaştırmaktadır.

1975-2017

1975 yılından günümüze uzanan süreçte emek, bilgi ve tecrübe ile şekillendirilen teknik parçalar ile sürekli yenilenen sistemler, Özemek Plastik’ in üretim gücü ve organizasyon yapısı bağlamında güçlenmesini sağlıyor.

Bu web sitesi çerezleri kullanıyor. Bu siteye göz atmaya devam ederseniz, çerezleri kullanmayı kabul etmiş olursunuz.