Kurumsal

Sıkça Sorulan Sorular

Kısaca firmanız hakkında genel bir bilgi verebilir misiniz ?

Özemek, iş hayatına 1975 yılında mobilya, otomotiv, beyaz eşya ve inşaat gibi çeşitli sektörlere kalıp üretimi yaparak başlamıştır. 1996 yılında plastik profili, 2000 yılında da pvc kenar bandını üreterek sektördeki yerini almıştır.

Özemek, kalite ve hizmet anlayışını “mükemmele ulaşma” tutkusuyla özetlemektedir. Yenilikçi çözümlerin önde gelen markası A1 renk, desen ve ürün çeşitliliği ile sektörünün ülkemizdeki lideridir.

Firmamız günümüz teknolojisini kullanarak tasarladığı kalıpları kendi bünyesinde üretmektedir. Bu özellik hız ve kaliteyi beraberinde getirmektedir. Farklı sektörlere yapılan üretimi aynı çatı altında toplayan ve bunun sağladığı sinerji etkisiyle yönetilen firmamız plastik profil üretiminde emsalsizdir. 15 adet gelişmiş extruder hattı, tüm ülkede 100’ü aşkın çalışanı olan Özemek 7000 m² kapalı alanda aylık 600 ton PVC işleme kapasitesi ile yurt içi ve yurt dışındaki farklı sektörlere hizmet vermektedir.

ÖZEMEK’te teknoloji yatırımları nelerdir ?

ÖZEMEK artan müşteri talepleri doğrultusunda eşzamanlı olarak teknolojiyede büyük önem göstermektedir. Kendine ait 7000 m2 kapalı alanda üretim yapan ÖZEMEK Pörtföyüne yeni makinalar katarak Pvc işleme kapasitesini aylık 600 tona çıkarmıştır. Labaratuar ortamı içinde Plastik kenar bandında renk kontrol cihazlarıyla birebir renk ve desen uygunluğu, ışık hassaslığı, UV dayanımı ve darbe mukavemetini arttırmıştır. Zenginleştirilen formül ile traşlama ve baş kesimlerinde esnek ve sorunsuz bir kesim sağlanmış, mükemmel bir yapışma özelliği ile ürünün kalitesini en iyi noktaya getirmiştir. Yenilikçi ve ileriye dönük hedefleri doğrultusunda firmamızın bundan sonra da teknolojiye olan yatırımları devam edecektir.

ÖZEMEK ve A1 Markalarının Ulusal & Uluslararası pazardaki yeri nedir ?

ÖZEMEK zengin ürün grupları ve çeşitliliğini aynı çatı altında üretiyor olmasından dolayı Türkiye’de lider konuma ulaşmıştır. A1 Markamız da Yurtdışı sektördeki yerini her geçen gün sağlamlaştırmakta ve marka bilinirliğini türlü organizasyonlarla artırmaktadır. Hedeflerine kararlı adımlarla ilerlemektedir.

ÖZEMEK ve A1 markasının güçlü yönleri nelerdir ?

Özemek ve A1 markası Türkiye’de PVC Kenar bandı ve plastik profil kalıbını üreten ilk firmadır. Aynı zamanda PVC Kenar bandı ve profili aynı anda üretim portföyünde bulunduran ilk firmadır. 36 yıllık tecrübenin birikimleriyle hareket eden bir aile şirketidir. Özgün ve yenilikçi tasarımlarıyla ürünlerini piyasaya sunar.

Üretiminde tecrübesi ve teknolojiyi kullanımı ile; uluslararası pazardaki hedeflerine istikrarla yürümektedir. Müşteri memnuniyeti için verimliliği arttırmak ve çeşitli kaliteli ürünler sunmak en önemli özelliğidir.

Ayrıca üretim kaynaklı olası hatalar mümkün olan en kısa sürede giderilmektedir.

ÖZEMEK ve A1 ürünlerini nasıl temin edebilirim ?

Özemek ve A1 ürünlerini Türkiye genelindeki satış noktalarından, şubelerimizden veya fabrika satış departmanımızdan temin edebilirsiniz ya da irtibat numaralarımız ve mail adresimiz kanalıyla alım yapabilirsiniz. Yurt içi satışlar ve ihracat taleplerinizle ilgili ayrıntılı bilgi için Silivri’de bulunan Genel Merkezimiz ile iletişim kurabilirsiniz.

ÖZEMEK’TE yapılan en son yeni ürünleri nasıl öğrenebilirim ?

ÖZEMEK trend oluşturmak için yeni tasarımlarıyla ürün portföyünü genişletmektedir. Web sitemizde yeralan ürünler başlığı altında ayrıntılı bir şekilde ürün resim ve genel özelliklerini bulabilirsiniz.

ÖZEMEK şubeleri ve satış noktaları nerelerdedir ?

ÖZEMEK'İN Ankara, Kayseri, İkitelli (İstanbul) keresteciler sitesinde şubelerimiz ve Silivri’de genel merkezimiz bulunmaktadır. Siparişlerinizin takibi ve teknik bilgi konusunda buralardan destek alabilirsiniz. Ayrıca burada sayamayacağımız başta büyük şehirlerimiz Omak üzere birçok şehirde onlarca satış noktamız ve bayiimiz bulunmaktadır.

ÖZEMEK’te kaç çeşit ürünü bulunmaktadır ?

ÖZEMEK’in geniş bir ürün yelpazesi vardır. Bir ürün üzerinde talebe bağlı değişiklikler ve farklı konfigürasyonlar hariç tamamen birbirinden farklı, yaklaşık 30,000’i aşkın ürünü müşterilerine seçenek olarak sunmaktadır.

ÖZEMEK personelini eğitime ve öğretme amacıyla ne tür sistemler kullanmaktadır ?
Bilinçli bir geleceğe daha da emin adımlarla ilerleyebilmenin yolunun eğitimden geçtiğini biliyoruz bu yüzden ÖZEMEK personeline uzman eğitim kurumları kanalıyla ihtisaslarına ilişkin bireysel gelişim eğitimleri vermektedir.

ÖZEMEK’te kariyer imkânları var mı ?

ÖZEMEK kendi sektöründe özellikle ürün çeşitliliği bakımından deneyim kazanabileceğiniz ender yerlerden biridir. Teknoloji ve eğitime verdiği önem sayesinde sürekli gelişim içinde olan personel yetiştirmeyi amaçlar.

Kenar Bandı Üretiminde tecrübenin önemi nedir ?

ÖZEMEK iş hayatına 1975 yılında başlamıştır dolayısıyla üretim konusunda oldukça bilgi ve deneyim sahibidir. Bu deneyimlerden piyasadaki bir çok firma da faydalanmaktadır. Ürün handikaplarının aşılmasında ve kaliteli ürün hizmetlerinden ödün vermemektedir, dolayısıyla sunulan bu hizmetlerin arkasında engin tecrübemiz yatmaktadır.

ÖZEMEK’te İnsan Kaynakları Politikası Nasıldır ?

Özemek, hedeflerine ulaşabilmek için dünyada değişen teknolojilerle birlikte gelen rekabet koşullarında, sürekli gelişimi sağlamak amacıyla yüksek performanslı yönetici ve çalışanlara gereksinim duymaktadır. Bu sebeple çalışanlarımızı çok değerli ve şirketimizin sürekli gelişimine paralel olarak geliştirilmesi gereken en önemli kaynağımız olarak görmekteyiz.

Gelişim sürecinde gerçekleştirilen oryantasyon eğitimleri, mesleki eğitimler ve kişisel gelişim eğitimlerinin yanı sıra yönetici ve yönetici adayı eğitimlerimizle yüksek performanslı bir çalışan kültürü oluşturarak üzerimize düşen insan kaynakları yönetimini gerçekleştirmeye çalışıyoruz.

Hedefimiz, yöneticilerimize ve çalışanlarımıza yüksek standartlarda gelişim ve eğitim olanakları sunabilmek ve onların şirketin başarısına etkinliklerini sürekli kılmalarına ve arttırmalarına önemli katkı sağlamaktır.

ÖZEMEK’in ürünleri ve çeşitleri hakkında nasıl bilgi sahibi olabiliriz ?

ÖZEMEK ürün kataloğunu hizmetler başlığı altında yeralan katalog talep formu ile isteyebilirsiniz. Katalog isteklerinizi Genel Merkezimize Şube ve satış noktalarımıza mail veya telefon aracılığı ile de iletebilir ya da bizzat kendiniz müraacat ederek buralardan temin edebilirsiniz.

ÖZEMEK’te çalışma prensipleri nelerdir ?

Güvenilir ve istikrarlı olmak çalışma prensiplerimizin başında gelir. Kusursuz ve kaliteli hizmet ile gelişme ortamına her zaman uyum sağlayarak ilerliyoruz. Objektif bakış açımızı koruyarak doğruluk ve dürüstlük içinde tüm imkân ve olanakları en yenileri ile güncelleyerek yolumuza devam ediyoruz.

İç ve dış piyasada müşteriyi dinleyen ne istediğini anlayarak hizmet veren bir ekibe sahip olan ÖZEMEK bu prensiplerinden taviz vermemektedir.

ÖZEMEK’in yurt içi ve yurt dışında katılım gerçekleştirdiği sektör organizasyonları nelerdir ?

ÖZEMEK yurt içi ve yurt dışında yapılan bir çok Mobilya Yan Sanayii Fuarına katılmaktadır. Katıldığımız veya katılacağımız fuarları isterseniz internet sitemizden de takip edebilirsiniz.

Bu web sitesi çerezleri kullanıyor. Bu siteye göz atmaya devam ederseniz, çerezleri kullanmayı kabul etmiş olursunuz.